Užpildykite užklausos formą

Nauja paslauga verslui - paskola be turto įkeitimo

2021 m. Spalio 01 d.

Silale Fb PostSmulkiam ir vidutiniam verslui per pandemiją dar labiau susidūrus su apribotomis skolinimosi galimybėmis, problemos sprendimą siūlo Šilalės kredito unija, esanti KREDA unijų grupės nare.

Šilalės kredito unijoje verslininkai ir jų įmonės gali kreiptis dėl paskolos, kuriai nereikalingas joks turto įkeitimas.

Patrauklios sąlygos, greitas atsakymas ir tai, kad nereikalaujama užstato ar įkeitimo,  ypač tinka mąstantiems apie verslo plėtrą ar pritrūkus pinigų kasdienėms operacijoms.

Unikali paslauga rinkoje

Nors finansų rinkoje skolintojų ir skolinimosi priemonių netrūksta, apie 50 procentų šalies įmonių teigia, kad skolinimasis iš bankų labai apribotas, – atskleidė Lietuvos banko (LB) apklausa. Ypač dažnai su tuo susiduria smulkus ir vidutinis verslas, kuris nurodė, kad kredito prašymai atmetami 6 atvejais iš dešimties. Dažniausiai nurodoma priežastis – bendra ekonominė situacija (37 proc.) arba išvis be jokio motyvo (23 proc.). Tuo tarpu dėl įmonės finansinio įvertinimo ar jau turimų įsipareigojimų neigiamai atsakoma vos penktadaliui.

Tad smulkus ir vidutinis verslas, bankuose sunkiai gaudamas kreditus verslo palaikymui ar plėtrai, neretai priverstas kreiptis į alternatyvaus skolinimosi platformas. Deja, greiti pinigai be biurokratinių suvaržymų ten turi savo kainą – gerokai didesnes  palūkanas. Todėl už šią galimybę mažos įmonės stipriai permoka.

Paskolai be turto įkeitimo – supaprastintos sąlygos

Kadangi pati kredito unijos idėja nuo banko skiriasi tuo, kad tai bendruomenės poreikiams skirta finansų įstaiga, kuri orientuota padėti čia ir dabar, tai ir sąlygos gauti kreditą sukurtos kuo paprastesnės ir aiškesnės.

Be biurokratinių suvaržymų ir užstato reikalavimų Kreda grupės unijos siūlo įmonėms papildyti apyvartinių lėšų sąskaitas iki 20 tūkstančių eurų. Kredito terminas – iki 12 mėnesių, o jo grąžinimo grafikas individualiai pritaikomas prie verslo galimybių. Bene svarbiausias privalumas – neprašoma įkeisti turto, kas smulkioms įmonėms būdavo praktiškai neįveikiama kliūtis bankuose.

Todėl šis įrankis ypač tinka mąstantiems apie verslo plėtrą ar pritrūkus pinigų kasdienėms operacijoms. Tai dabar ypač aktualu, kai pandemijos laikotarpiu sutriko prekių ir paslaugų judėjimas, o kartu ir atsiskaitymai už jas.

Mažos ir vidutinės įmonės jau minėtoje LB apklausoje  nurodė, kad joms atsiskaityti vėluoja 40-50 procentų gyventojų, įsiskolinimų turi ir 25-30 procentų verslo partnerių. Tad laukiant savų pinigų, Kredo unijų paskola – ypač patogus būdas kompensuoti laikiną apyvartinių lėšų trūkumą.      

Pagrindinės paskolos teikimo sąlygos

  • Paskola teikiama supaprastinta forma
  • Taikoma palūkanų norma – nuo 5 proc.
  • Paskolos suma iki 20 tūkstančių eurų
  • Paskolos terminas – 12 mėnesių
  • Mokėjimų grafikas – taikomas prie verslo galimybių.

Reikalavimai:

  • Įmonės veikla vykdoma ne trumpiau kaip 2 metus;
  • Veikla – pelninga paskutiniais kalendoriniais ir ataskaitiniais metais.

*Yra papildomų sąlygų: jeigu verslas tenkins šiuos reikalavimus, bet neatitiks KREDA grupės taikomo kreditingumo reitingo, jam bus pasiūlytos kitos finansavimo sąlygos.

Sudominome?

Mygtukas