Užpildykite užklausos formą

Vaiko indėlis – tai tėvų indėlis saugesnei vaiko ateičiai

2021 m. Birželio 02 d.

Button UpdVaikai – mūsų ateitis. Ir labai norisi, kad ta ateitis būtų šviesi, žadanti daug nuotykių, pilna įvairių gyvenimo kelio pasirinkimo galimybių, kurių, žinoma, nevaržytų jokie ribojimai.

Jei vaikai nuo mažens jaučia ir žino, kuo nori būti ir ką veikti gyvenime, gali būti lengviau numatyti, kiek kainuos jų studijos, kiek reikės papildomų lėšų pragyvenimui studijuojant kitame mieste ar net kitoje šalyje, tad pradėti taupyti galima nuo anksčiau. Tačiau, jei savo gyvenimo kelio ieškantis paauglys pradeda galvoti apie savo ateitį tik paskutinėse mokyklos klasėse ir galiausiai nusprendžia važiuoti studijuoti į kitą valstybę kitame žemyne, tiek psichologiškai, tie finansiškai nepasiruošusius tėvus gali ištikti nemenkas iššūkis,

Augant vaikams, auga ir jų poreikiai, todėl taupyti vaikų ateičiai verta pradėti dar nuo kūdikystės. Paprasčiausia turbūt būtų pradėti nuo aplankyti atvykusių svečių ir giminaičių dovanų vokeliuose, vėliau sumą didinti gimtadienio ar kitomis progomis gautomis piniginėmis dovanomis. Net vaiko pinigai, kurie kas mėnesį mokami už vaiką, taip pat gali būti panaudoti kaupiamajam vaiko indėliui. Visi šie pinigai bendrame šeimos biudžete gali būti tiesiog nepastebimai išleisti, o pradėjus juos taupyti, po keleto metų gali būti labai malonu pastebėti, kad iš sąlyginai nedidelės sumos išaugo visai nemenkas indėlis saugesnei vaiko ateičiai.

Vaiko indėlis

Vaiko indėlį gal net tiksliau būtų vadinti tėvų indeliu į šviesų ir lengvą vaikų rytojų. Juk visi tėvai linki savo vaikams gražaus ir laimingo gyvenimo, tačiau vien linkėti nepakanka.

Vaiko indėlį Šilalės kredito unijoje galima sudaryti ne tik nuo kūdikystės, bet ir likus keleriems metams iki vaiko pilnametystės (bet nevyresniam nei 17 metų amžiaus paaugliui). Minimali pradinio indėlio suma yra 10 Eur, o maksimali 300 Eur. Kadangi vaiko indėlis yra kaupiamasis indėlis, jį galima papildyti bet kuriuo metu norima suma. Šiuo metu vaiko indelio metinė palūkanų norma yra 1 %, palūkanos yra skaičiuojamos kartą per mėnesį nuo indėlio sąskaitoje esančios sumos. Priskaičiuotos palūkanos pervedamos į vaiko indėlio sąskaitą.

Vaiko indėlio nutraukimas

Vaiko indėlio sąskaitoje sukauptos lėšos dalimis nėra išmokamos. Indėlį nutraukti gali indėlio sąskaitą atidaręs asmuo arba asmuo, kurio naudai buvo atidarytas indėlis, kai jam sukaks 18 metų. Nutraukus indėlį anksčiau termino, išmokamos visos palūkanos, o nutraukimo mokestis nėra taikomas.