Užpildykite užklausos formą

Nuosavas būstas šeimai – misija įmanoma su valstybės parama ir Šilalės kredito unija

2021 m. Birželio 02 d.

Silale Fb SeimaJaunos šeimos svajoja apie nuosavą būstą, tačiau ar žino, kad jam įsigyti gali gauti valstybės paramą su būsto kreditu? Valstybės teikiama subsidija šeimai su vienu ar daugiau vaikų siekia iki 87 tūkst. eurų.

Jungtinėje kreditų unijoje KREDA, savo padalinius turinčioje visoje Lietuvoje, jau ne viena jauna šeima gavo lengvatinę būsto paskolą. Kviečiame ir kitas šeimas susipažinti su sąlygomis subsidijai gauti ir apsispręsti dėl būsto įsigijimo. Verta šia galimybe pasinaudoti šeimoms, kurios dar neturėjo nekilnojamo turto nuosavybės ar dar yra jaunos (iki 36 metų). Taigi lengvatine būsto paskola su valstybės parama gali pasinaudoti:

  1. Šeimos, kurių metų pajamos neviršija Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nustatytų pajamų ir turto dydžių.
  2. Šeimos, kurios įsigyja pirmą kartą būstą Lietuvoje.
  3. Šeimos, kurios pastaruosius 5 metus neturi būsto ir dar nėra pasinaudoję valstybės parama.
  4. Turi būstą ar jį turėjo pastaruosius 5 metus, tačiau kiekvienam šeimos nariui tenka mažiau nei 14 kvadratinių metrų. Arba turimas būstas yra nusidėvėję daugiau nei 60 procentų.
  5. Šeima, kurioje yra neįgalus asmuo, jei turimas būstas nėra pritaikytas neįgaliojo poreikiams.

Teikiama subsidija iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų, ar vaikų, kuriems nustatyta nuolatinė globa. Taip pat jaunoms šeimoms (iki 36 metų), auginančioms vieną ar daugiau vaikų.

Gyvenimas Šilalės regione turi savų privalumų

Gyvenimas mažesniuose šalies regionuose kaip Šilalė, turi daug privalumų. Nekilnojamo turto kainos yra mažesnės, todėl jei didmiestyje už tam tikrą sumą galima įsigyti butą, tai Šilalės rajone už panašią sumą jau galima įsigyti visą namą ir džiaugtis nuosavu kiemu, didesne erdve.

Šiais laikais daug darbų galima atlikti internetu, jeigu jaunos šeimos tėvai tik turi galimybę dirbti per atstumą, gyvenimas mažesniame miestelyje ar kaime leidžia nuolat džiaugtis gamta, nuosavu sodu, daržu ar net tvenkiniu. Vaikai gyvena mažiau užterštoje aplinkoje, nuolat kvėpuoja grynu oru. Šilalėje yra neseniai renovuotas, didelis vaikų darželis, kelios mokyklos, į kurias norint patekti nereikia grūstis automobilių spūstyje. Miestelis nuolat gražėja, aplink tvenkinį įrengti pasivaikščiojimo takeliai. Mėgstantys sportuoti tai gali daryti gryname ore su lauko treniruokliais.

Šilalėje įsikūrusi Šilalės kredito unija (KREDA) veikianti visame rajone, jos specialistai ne tik suteikia būsto kreditus, tačiau ir konsultuoja subsidijų gavimo klausimais. Taigi, jeigu jauna šeima galvoja apie nuosavą būstą Šilalėje, su valstybės kompensuojamu kreditu, turi realią galimybę jį įsigyti.