Užpildykite užklausos formą

Įsigykite pirmąjį būstą: sužinokite, kuo gali padėti valstybė ir Šilalės kredito unija

2020 m. Spalio 20 d.

Silales SubsidViena didžiausių jaunų šeimų svajonių – turėti nuosavą būstą.  Nuo 2018-ųjų metų, siekiant padėti jaunoms šeimoms įgyvendinti šį norą, skiriamos valstybės subsidijos pirmajam būstui su būsto kreditu įsigyti.

Šilalės kredito unija sėkmingai prisideda prie šios valstybės iniciatyvos ir jau padėjo įgyvendinti ne vienai šeimai svajonę.

Nuo 2020.06.23 suteikiama galimybė gauti subsidiją įsigyjant ar statant būstą didesnėje dalyje šalies teritorijų – į regionų sąrašą įtraukti Gargždai, Tauragė ir daugiau.

Kaip teigia Šilalės kredito unijos veikiančios po prekės ženklu KREDA vadovė Edita Tarozienė, galimybė gauti valstybės subsidiją savo pirmajam būstui suteikė realią pagalbą būstus įsigyti toms šeimoms, kurios anksčiau apie tai tik nedrąsiai svajodavo.

Regionai – neatrastas perlas

„Į Šilalę atsikrausčiusios ar sugrįžusios šeimos ne retai atranda tai, ko nesitikėjo – idealias sąlygas auginti vaikus,  jaukias mokyklas bei galimybę pradėti savo verslą. Tuo tarpu vis daugiau šalies biudžeto lėšų keliauja regionų plėtrai ir šie infrastruktūra ne retai lenkia didžiuosius šalies miestus, tačiau stokoja vietinių verslų. Džiaugiamės, kad vis daugėja jaunų žmonių, kurie, įsigiję būstą regione, grįžta prašydami padėti įkuriant ar plečiant nuosavą verslą bei dalijasi sėkmės istorijomis“, – sakė Šilalės kredito unijos Administracijos vadovė Edita Tarozienė.

Regionai išskirtiniai tuo, kad:

  • Juose nebūna kamščių ir mažesnė oro tarša;
  • Lengviau pasiekiamos mokyklos bei darželiai, ne retai pėstute;
  • Didesnis bendruomeniškumo jausmas bei savitarpio pagalba;
  • Palankesnės sąlygos vystyti ar įkurti savo verslą dėl mažesnės konkurencijos.

 

Ką svarbu žinoti norint gauti subsidiją:

  • Subsidijas gali gauti jauna šeima, kurios nariai yra ne vyresni nei 36-erių metų amžiaus;
  • Įsigyjamas/statomas pirmasis būstas arba turimo būsto naudingasis plotas yra ne didesnis nei 14 kv. metrų vienam šeimos nariui;
  • Subsidija suteikiama ne didesniam nei 87 tūkstančių eurų vertės būsto kreditui;
  • Subsidija gali siekti nuo 15 % iki 30 % ir priklauso nuo šeimoje augančių vaikų skaičiaus;
  • Su subsidija įsigytas būstas, bet ne trumpiau kaip dešimt metų nuosavybės teise, turi priklausyti subsidijos gavėjams. Priešingu atveju subsidija turės būti grąžinta į valstybės biudžetą.

Daugiau apie subsidijas bei jų skyrimo tvarką galite skaityti https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/isplesta-teritorija-kur-jaunos-seimos-gali-isigyti-busta-ir-gauti-subsidija.

 Šilalės kredito unija  veikianti Šilalės rajone ne tik suteikia būsto kreditus, tačiau ir konsultuoja subsidijų gavimo klausimais. Jei abejojate ar tiesiog norite sužinoti daugiau, nuoširdžiai kviečiame susitikti su mūsų specialistais, kurie padės Jums priimti atsakingus bei naudingus spendimus.